Archives for the ‘ متون کهن ’ Category

شیر من، جای تو در چاه نیست!(کتاب رویش ۱)

تاریخ تولید : ۱۳۸۸ • Category: گروه سنی ه, گروه سنی د, متون کهن
Tagged as:

این مجموعه، خواننده اش را به شستن چشم ها و نگاه دوباره به دنیا، به زندگی، به خود و خدا فرا می خواند. به این امید که حرکتی نو آغاز شود، از جنس«رویش»!

قیمت : ۱۲۰۰۰ ریالخداوندگارکوچک (ازمجموعه گنجینه متون کهن)‏

تاریخ تولید : ۱۳۸۵ • Category: گروه سنی و, متون کهن
Tagged as:

كتاب حاضر خلاصه‌اي ارزشمند از زندگي، شعر و شخصيت مولانا ارائه مي‌كند. اين خلاصه از زادگاه مولانا، بلخ، آغاز شده و به اوضاع اجتماعي و سياسي سرزمين ايران در زمان مولانا مي‌پردازد و آنگاه زندگي خود مولانا را مورد بررسي قرار مي‌دهد. بخش سال‌هاي كمال و آغاز شيدايي مولانا از بخش‌هاي جذاب كتاب است. در پايان نيز با نگاهي به «ديوان شمس» و اشاره‌اي به برخي ويژگي‌هاي آن، غزل‌ها و رباعي‌هاي زيبايي از مولانا چشم‌نواز احساس و انديشه خواننده شده است.

قیمت : ۱۲۰۰۰ ریالسفری با گردباد (ازمجموعه گنجینه متون کهن)

تاریخ تولید : ۱۳۸۵ • Category: گروه سنی و, متون کهن
Tagged as:

صائب تبريزي حدود ۹۰ سال عمر كرد. وفات او را در سال ۱۰۸۷ ثبت كرده‌اند. در تاريخ ادبيات ايران و حتي جهان، كمتر شاعري را مي‌توان سراغ گرفت كه در زمان زنده بودن، تا به اين درجه از شهرت و اعتبار رسيده باشد. ديوان اشعار صائب سوغات ارزشمندي بوده است كه سلاطين صفوي با افتخار براي پادشاهان عثماني و هند و ديگر كشورها مي‌فرستادند. به همين دليل، امروز بسياري از همان نسخه‌هاي مهم و معتبر در كتابخانه‌هاي استانبول و پاكستان و هند نگهداري مي‌شود. دنياي شعر صائب، از نظر دكتر عبدالحسين زرين‌كوب، دنياي يكرنگي و صلح است. در چنين دنيايي كه قلمرو روح اوست، كشمكش‌هايي كه هست، ظاهري است. زندگي كه درد و اندوه چاشني آن است، نزد وي پهنه سعي و عمل است و آنچه آن را معني مي‌دهد، چيزي جز همين سعي و عمل نيست. او توفيق رباني را نيز چيزي جز همت مردانه نمي‌داند و يادآوري مي‌كند كه انسان نبايد عنان خود را به دست ديگران بدهد، چون ديگران هميشه آن را در مصالح خوش صرف مي‌كنند. براي كساني كه جان عبرت‌پذير دارند، بسياري از سخنان صائب در باب حكمت عملي سرمشق واقعي گشته است.

قیمت : ۱۴۰۰۰ ریالهشت بهشت، گزیده گلستان سعدی (ازمجموعه گنجینه متون کهن )

تاریخ تولید : ۱۳۸۵ • Category: گروه سنی و, متون کهن
Tagged as:

در ميان آثار سعدي و بلكه همه ادب پارسي، گلستان مقامي ارجمند يافته و از ديرباز همواره كتاب زندگي، آموزش و تربيت بوده و در كنار قرآن و چند كتاب ديگر در تمام خانه‌ها جاي داشته است. زيبايي و جاذبه كلام سعدي چنان بوده که مردم را از هر صنف و طبقه‌اي به خود جذب مي‌كرده است. آوازه سعدي كه در گذشته از اندلس تا چين را پر مي‌كرد اكنون نيز در ميان ملت‌هاي شرق و غرب جهان پراكنده است. سفرهاي دور و دراز، تجربه‌هاي فراوان و آشنايي گسترده با آداب و رسوم اقوام گوناگون، جهان بيني و بینش انساني سعدي را به پايه‌اي از جامعيت در عين انعطاف و مدارا رسانده است كه بسياري از مردم جهان نگاه و بينش او را رساتر و كارسازتر براي مشكلات انساني و اجتماعي يافته‌اند. در اين ميان، مردم پارسي زبان به موهبت همزباني با سعدي دو چندان از همدلي با او بهره‌ برده‌اند. كتاب حاضر كه در مجموعه گنجينه متون كهن با هدف آشنا ساختن نوجوانان و جوانان با گنجينه‌هاي ارزشمند فرهنگي فراهم آمده است، با ديباچه‌اي كوتاه و رسا در معرفي سعدي و آثار او، گزيده‌اي از گلستان را به همراه شرح لغات، نقد و بررسي حكايت‌ها، زيبا‌شناسي داستان‌ها و كليدهايي براي درك و دريافت و شناخت هرچه بهتر گلستان و سعدي ارائه مي‌دهد.

قیمت : ۲۲۰۰۰ ریالنگارگر تاریخ (گزینۀ تاریخ بیهقی از مجموعه گنجینه متون کهن)

تاریخ تولید : ۱۳۸۴ • Category: گروه سنی و, متون کهن
Tagged as:

بیهقی در کار تاریخ نگاری، مبدع و پیشگام شیوه‌ای خاص است که متأسفانه در دوره‌های پس از او دنبال نشد، و در نتیجه تاریخ‌نگاری به زبان فارسی در مسیری ناهموار و نابسامان گرفتار آمد. دقّت و دوربینی این نویسندۀ سترگ و تاریخ نگار ژرف‌اندیش یادآور فراخنای افق فکری و ژرفابینی حکیم ابوالقاسم فردوسی سرایندۀ شاهنامۀ ماندگار است. از میان جنبه‌های مشترک و همانند این دو اثر بی‌همتا، می‌توان به خردگرایی، شکوه و صلابت زبان و روح رادی و راستی را در هر دو متن اشاره کرد. مجموعة «گنجینه متون کهن» با هدف آشنا ساختن نوجوانان و جوانان با گنجینه‌های ارزشمند فرهنگی در حوزة ادبیات گرانقدر فارسی فراهم آمده است. این مجموعه با معرفی نویسندۀ هر متن و ویژگی های مهم کار او و نیز شرح واژه‌ها و مفاهیم دشوار، در پی آن است تا پلی باشد برای توجه بیشتر و رجوع به منابع اصلی در حوزۀ ادبیات فارسی.

قیمت : ۱۶۰۰۰ ریال