Archives for the ‘ آموزشی ’ Category

اسرار آفرینش

تاریخ تولید : ۱۳۸۸ • Category: آموزشی, علمی
Tagged as:

خداوند متعال در کلام بی نقص خود قرآن کریم بارها و بارها از ما خواسته است که در آفرینش جهان اندیشه کنیم بی شک این اندیشه راهگشای ما برای درک هدف از خلقت و شناخت خالق بی همتای جهان خواهد بود. این کتاب نمونه هایی شگفت انگیز از نظام خلقت را به ما معرفی می کند. نمونه هایی که می توانند در کنار تمام آگاهیها، مار ا در ایمان به آفریدگار یکتا یاری کنند.

قیمت : ۲۱۰۰۰ ریالبیا یاد بگیریم که نترسیم

تاریخ تولید : ۱۳۸۸ • Category: آموزشی, گروه سنی ب
Tagged as:

هرگز نباید ترس و فکرهای مربوط به آن را پنهان کنی و در دلت نگه داری؛ چون این طوری نه تنها ترست از بین نمی رود بلکه مرتب آزارت می دهد و نمی توانی راحت و آسوده از بازی و تفریح لذت ببری.

قیمت : ۹۰۰۰ ریالراهنمای حقوق مالکیت معنوی(کپی رایت) در آسیا

تاریخ تولید : ۱۳۸۷ • Category: آموزشی, گروه سنی و
Tagged as:

حق مولف (کپی رایت) یکی از حقوق مسلّم انسانی است که بر اساس نیاز و شرایطی که در اعلامیه جهانی حقوق بشر و قراردادهای رسمی بین المللی سازمان ملل مشخص و تعیین شده است، به مثابه یک حق قانونی، از آثار فرهنگی حمایت می کند. این کتاب راهنما ویژه کسانی نوشته شده است که در آسیا زندگی می کنند؛ چه آنهایی که خالق آثار هستند و چه کسانی که از این آثار بهره می گیرند

قیمت : ۳۳۰۰۰ ریالتصویرگری کتاب کودک

تاریخ تولید : ۱۳۸۷ • Category: آموزشی
Tagged as:

این کتاب تکنیک ها و مهارتهای فکری و عملی لازم برای تصویرگری کتاب کودک را مورد مطالعه و ارزیابی قرار می دهد. همچنین با مروری کلی بر مباحثی چون تاریخچه تصویرگری، شخصیت پردازی در کتابهای تصویری، تصویرگری کتابهای غیرداستانی و چاپ، مجموعه ای از اطلاعات ارزشمند را در اختیار علاقه مندان به تصویرگری کتابهای کودکان قرار می دهد.

قیمت : ۷۰۰۰۰ ریالچگونه عکس سه بعدی بگیریم و ببینیم

تاریخ تولید : ۱۳۸۷ • Category: آموزشی, گروه سنی د
Tagged as: ,

تماشای عکسهای سه بعدی همیشه و برای همه جالب است. با مطالعه این کتاب خواهید دانست که چرا ما اجسام را سه بعدی می بینیم و علاوه بر آن با شیوه تهیه عکسهای سه بعدی آشنا می شوید. از همه جالب تر آن که در پایان مطالعه کتاب می توانید یک برجسته نما بسازید و با آن عکسهای سه بعدی ببینید.

قیمت : ۱۲۰۰۰ ریالراهنمای نگارش فیلم‌نامه سینمایی انیمیشن (نقشه راه نویسنده)

تاریخ تولید : ۱۳۸۷ • Category: آموزشی, گروه سنی و
Tagged as:

نقص شايع و ضعف فراگير در سينماي ايران تهي بودن فيلم‌نامه‌ها از ايده‌هاي نو، و حركت فيلم‌نامه نويسان در دايره بسته موضوع‌هاي محدود است. به رغم شيفتگي نسبت به ايده‌هاي بصري و بي‌توجهي به تجربه‌اندوزي در امور تكنيكي، با تغیير نگرش در توليد فيلم‌نامه‌هاي پويانمايي و تمايز نهادن ميان مرحله توليد فيلم نامه و مرحله توليد ايده‌هاي نو مي‌توان نقص و ضعف موجود در اين حوزه را چاره كرد. كتاب حاضر دربر گيرنده تكنيك‌هاي عملي لازم براي توليد فيلم‌نامه‌هاي پويانمايي است. اين كتاب شما را راهنمايي مي‌كند تا گام به گام با فرايند رسيدن به چنين هدفي آشنا شده و بتوانيد در پايان بر پايه دانسته‌هايتان فيلم نامه سينمايي بنويسيد.

قیمت : ۵۰۰۰۰ ریالمیراث فرهنگی ایرانیان

تاریخ تولید : ۱۳۸۷ • Category: آموزشی, تاریخی, تولیدات ویژه, گروه سنی ه, گروه سنی د
Tagged as:

تاريخ زندگي انسان در سرزمين ما به دو ميليون سال ‏پيش مي‌رسد. آثار به جا مانده بيانگر چگونگي ‏زندگي انسان و گذر از دوره‌هاي مختلف در اين تاريخ طولاني ‏است. هر ابزار سنگي، استخواني و چوبي و هر مجسمه يا ‏ظرف گلي و سفالي و فلزي نشاني زنده از رفتگان كهن در ‏اين سرزمين است. اين نشانه‌ها مي‌تواند همچون آينه‌اي ‏زندگي و باور هنر پيشينيان را بازتاب داده و جوينده ‏و بينندۀ تيزبين را با نمايي كلي از زندگي در ‏روزگاران كهن آشنا سازد. با اختراع خط انسان به ‏دورۀ فرهنگ‌سازي پا مي‌گذارد و تعامل فرهنگي با ‏ديگران به رشد و پيشرفت وي شتابي ديگر مي‌دهد. ايران ‏يكي از چند كشور فرهنگساز است كه همواره از ديرباز ‏سردمدار تمدن و دين و دانش بوده است.‏ در اين كتاب، تاريخ تمدن ايران بر پايۀ آثار موجود ‏در موزۀ ملي ايران ارائه مي‌شود تا زمينه‌اي باشد ‏براي درك هرچه بهتر زندگي مردم در اين سرزمين، و ‏آشنايي بيشتر با ديرپايي و استواري هويت ايراني در ‏فراز و فرود روزگاران.‏

قیمت : ۱۵۰۰۰۰ ریالساعت‌های آفتابی

تاریخ تولید : ۱۳۸۷ • Category: آموزشی, گروه سنی ه
Tagged as:

تغيير اندازه سايه يك شیء در طول روز و در طول سال ‏باعث شد تا انسان‌هاي نخستين به اين فكر بيفتند كه از ‏حركت خورشيد براي نشانه‌گذاري استفاده كنند. از قرن ‏دوم هجري دانشمند و ستاره‌شناسان مسلمان ساعت ‏آفتابي را كشف كرده، ساختمان آن را اصلاح نموده و جدا ‏از كاربردهاي نجومي، از آن در تعيين اوقات نماز بهره ‏بردند.‏ كتاب حاضر حاصل كار و پژوهش دانشمندان فرانسوي، دني ‏ساووا، است كه با ذكر تاريخچه اين ساعت، انواع آن و ‏كاربردهاي آنها را بررسي كرده و به زباني ساده و ‏گويا براي علاقمندان بيان مي‌کند. كساني كه به زبان ‏فرانسه آشنايي دارند هم مي‌توانند كتاب را به زبان ‏اصلي بخوانند. ‏

قیمت : ۱۴۰۰۰ ریالریاضی برای کودکان آسان می‌شود، قصه‌های ۱ تا ۱۰

تاریخ تولید : ۱۳۸۶ • Category: آموزشی, گروه سنی ب, گروه سنی الف
Tagged as:

دنیای ریاضیات بسیار گسترده است، اما رفتن به سوی این دنیای پهناور با یک قدم آغاز می‌شود، یعنی شناختن اعداد و شمارش آنها. کودکانی که از آغاز با مفهوم دقیق اعداد آشنا می شوند، در سایر شاخه‌های ریاضیات مانند حساب، جبر و... نیز مهارت‌های لازم را به دست می آورند. کتاب حاضر با هدف معرفی اعداد و شیوة دسته بندی آنها به کودکان فراهم آمده است این کتاب که برای کودکان ۴ تا ۷ ساله نوشته شده است. می کوشد با آموزش مفاهیم اولیه و پایه‌ای ریاضیات به کمک داستان و تصویر، کودکان را به این دانش بنیادی علاقمند سازد.

قیمت : ۱۱۵۰۰ ریالحجاری شکارگاه سلطنتی طاق بستان کرمانشاه، نخستین تابلوی سنگی با رعایت قاعده و اصول نقاشی در جهان (ازمجموعۀ چرا ندیدیم؟)

تاریخ تولید : ۱۳۸۶ • Category: آموزشی, گروه سنی و
Tagged as:

بر پایۀ نظر مورخان و منتقدان، تاریخ کهن نگارگری ایران زمین، با کشف سفالینه‌های منقوش و اشیای دیگر در تپه‌های باستانی ایران به زمان اقوام نخستین ساکن فلات بزرگ ایران می‌رسد. از میان گونه‌های مختلف نگارگری ایرانی، هنرمندان حجار، آشنا به طبیعت ماندگار و بادوام سنگ، هنر خود را بر پیکر سنگ ها به یادگار گذاشته‌اند. یکی از این سنگ نگاره‌های ارزشمند که جلوه‌گاه نگارگران سخت کوش ایرانی است حجاری شکارگاه سلطنتی است که در طاق بستان کرمانشاه قرار دارد. مجموعة «چرا ندیدیم؟» کوششی است در معرفی آثار ارزشمند هنر ایرانی اسلامی تا هم هنر و فرهنگ ایران زمین را به نسل جوان ارائه دهد و هم پشتوانه‌ای باشد برای خلاقیت‌های هرچه بیشتر فرزندان این فرهنگ کهن.

قیمت : ۲۴۰۰۰ ریال