Archives for the ‘ زندگی نامه ’ Category

چلچراغی در تاریکی(بر پایه زندگی سید علی اکبر صنعتی، استاد نقاش و مجسمه ساز)

تاریخ تولید : ۱۳۸۹ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه
Tagged as:

بی بی برای این که حسن خان را امیدوار کند با حالت شادی ظاهری رو به او کرد:«سید علی اکبرم خدا را شکر دوست دارد نقاش بشود. دل و جانش رنگ آمیزی با مداد رنگی است. پول و پله که داشتم برایش یک جعبه مداد رنگی خریدم...»

قیمت : ۴۰۰۰۰ ریالفیض گل( زندگینامه داستانی حکیم ملا محسن فیض کاشانی)

تاریخ تولید : ۱۳۸۹ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه
Tagged as:

روزگار درنگ نمی شناسد. بی اعتنا به گردش گردون آیینه ی عمر را در برابر دیدگان خود نهاده ام. چشمانم ردیف بی پایان کتاب ها را و طلبه های پیر و جوان را نگاه می کند؛

قیمت : ۱۵۰۰۰ ریالگاندی

تاریخ تولید : ۱۳۸۷ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه
Tagged as:

يكي از بزرگ‌ترين انسان‌هايي كه در قرن بيستم بر روي كره زمين راه رفته و زندگي كرده است يك بچۀ كوچك‌اندام خجالتي و ترسو بوده كه پس از رنج‌ها و فراز و نشيب‌هاي فراوان به نيكمردي والا، بلندنظر و همواره راستگو با خود و ديگران كمال يافته است، كسي كه وجودش سرشار از دل‌آگاهي و معنويت، زندگي‌اش لبريز از عشق و انسانيت و آرزويش صلح و برادري همۀ مردم جهان بود. كتاب حاضر زندگي اين بزرگ‌مرد راستين را از كودكي تا آنگاه كه به دست ناداني از پاي درمي‌آيد و سر بر آستان جاودانگي مي‌سايد به زباني ساده بازگو مي‌كند.

قیمت : ۱۲۰۰۰ ریالماه مجلس (زندگانی آیت الله مدرس)

تاریخ تولید : ۱۳۸۱ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه, گروه سنی د
Tagged as:

تاريخ معاصر ايران شاهد ظهور چهره هاي شاخص و دوران سازي بوده است که بعضي از آنان در برابر مردم و بعضي ديگر همراه مردم بوده اند. مدرس جزو شخصيتهاي دسته دوم است که در فراز پرآشوبي از تاريخ معاصر در برابر زورگويان و سلطه طلبان قد علم کرد و سد محکمي در برابر اميال آنان و حمايتگران بيگانه شان برافراشت. نويسنده دراين کتاب از دوران کودکي و جواني مدرس شروع کرده و سپس با تشريح اوضاع سياسي و اجتماعي آن زمان، به فعاليتهاي مدرس دراين دو حوزه مي پردازد. نگارش کتاب با اينکه آکنده از وقايع تاريخي است، به گونه اي تدوين يافته که زندگي و تب وتاب وقايع و حوادث مهم آن زمان را بروشني و به طور موثر ارائه کرده و نقش و جايگاه مدرس را درآن عرصه تبيين مي کند.

قیمت : ۱۰۰۰۰ ریالاز حوالی دیروز

تاریخ تولید : ۱۳۸۰ • Category: زندگی نامه, گروه سنی د
Tagged as:

اين کتاب در واقع تقديرنامه اي است از پيرنيک انديش ادبيات کودکان ونوجوانان، مهدي آذريزدي، که با انتشار مجموعه آثار ماندني "قصه هاي خوب براي بچه هاي خوب" از نخستين تلاشگران در اين زمينه است. دراين کتاب نويسنده کوشيده است با زبان و صداي ساده و با کلامي صادق از کوچه هاي خلوص زندگي مردي اديب و دوستدار فرهنگ و کودکان ونوجوانان سخن بگويد؛ سخن ازمردي که از کوير يزد باعشق و عطش سالهاي کودکي صدايي همچون صداي پاي آب دارد و بسياري از بچه ها درطول سالها و چند نسل، اين صدا را از قصه هاي زيباي او شنيده اند.

قیمت : ۶۵۰۰ ریالسرگذشت مطهر

تاریخ تولید : ۱۳۷۹ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه, گروه سنی د
Tagged as:

كتاب حاضر زندگينامه استاد شهيد مرتضي مطهري است از بهار كودكي و نوجواني تا تحصيل در مكتب استادان برجسته آن زمان و مجاهده هاي آفاقي و انفسي و تلاشهاي فردي و اجتماعي در نشر حقايق اسلام و بيدارسازي ديگران. شرح شهادت آن استاد بزرگ و پيام امام در اين باره و اظهارات دوستان و همراهان او پس از شهادت وي دركتاب آمده و در پايان نيز فهرست جديدترين آثار منتشر شده استاد آورده شده است.

قیمت : ۲۱۰۰ ریالسرگذشت مسافر کویر

تاریخ تولید : ۱۳۷۹ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه, گروه سنی د
Tagged as:

در اين كتاب، شما با زندگينامه و سرگذشت نخست وزير محبوب انقلاب اسلامي ايران، شهيد زنده ياد دكتر محمد جواد باهنر، از زمان كودكي تا نوجواني و جواني، و از آن زمان كه به پيشواز انقلاب مي رود و چشم به بهار آزادي مي گشايد، آشنا مي شويد. در پايان كتاب نيز سخناني حكمت آميز از آن مسافر كوير آورده شده است.

قیمت : ۲۵۰۰ ریالرد پای آتش

تاریخ تولید : ۱۳۷۷ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه
Tagged as:

ذكر تاريخ اخير كشور از زمان قاجار به اين سو و شخصيتهاي مهمي كه در سير وقايع و تحولات آن مؤثر بوده اند كار ارزشمندي است كه مورخان و نويسندگان متعهد همواره به آن دست يازيده اند. در اين كتاب، نويسنده كوشيده است تا با هنرمندي و با استفاده از قالب داستاني و رمان گونه، ردپاي آتش آگاهي را كه از وجود سر سلسله جنبش فكري كشورهاي اسلامي، سيدجمال الدين اسد آبادي، در بيشه خفتگي و غفلت توده هاي مردم زده شده است پيگيري كرده و نمايش دهد. ذكر چهره هاي فكري و سياسي ديگري كه در اين دوران پرفراز و نشيب در كشورهاي اسلامي نقش بازي كرده اند از ديگر مزيتهاي اين كتاب ارزشمند است.

قیمت : ۵۸۰۰ ریالزیرسایه درختان توت

تاریخ تولید : ۱۳۷۶ • Category: زندگی نامه, گروه سنی د
Tagged as:

روحانيان و دانشمندان بزرگ شيعه شبيه ترين انسانها به پيامبر (ص) و امامان (ع) هستند. عطر و طراوت سخنان آنان، شجاعت، فروتني، سلحشوري، قناعت، عدالت و ... آنان را مي توانيم در مقياسي کوچکتر، اما نزديکتر، در رفتار علماي بزرگ و پارساي شيعه بازيابيم. داستانهايي که در اين مجموعه گرد آمده اند براساس حکايتهاي واقعي از زندگي روحانيان بزرگ نقل شده است و روايت آنها به گونه اي است که دريچه اي به فضاي زندگي و شخصيت آن بزرگان براي خوانندگان بگشايد.

قیمت : ۲۱۰۰ ریالآسمان خون گریه کن!

تاریخ تولید : ۱۳۷۶ • Category: زندگی نامه, گروه سنی ه, گروه سنی د
Tagged as:

درباره مقام امام حسين (ع) و فاجعه کربلا کتابهاي زيادي نوشته شده و نوشته خواهد شد. آرزوي بزرگ نويسنده از دوران نوجواني اين بوده که بتواند زندگينامه آن امام بزرگ را بنويسد. سرانجام در يکي از عاشوراهاي حسيني، شيفتگي به شخصيت با شکوه آن امام حس و توان لازم را در نويسنده پديد مي آورد و پس از مطالعه کتابهاي فراوان، به نوشتن کتاب حاضر اقدام مي کند. كتاب همچون شعر تازه و زيبايي در ذهن و خيال نويسنده شکوفه کرده است.

قیمت : ۴۴۰۰ ریال