جشنواره فیلم کوتاه تهران به فیلم‌های کانون شش جایزه داد

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

شش جایزه بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به سه فیلم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعلق گرفت.
به گزارش روابط عمومی کانون، فیلم‌های “بارون میاد جرجر” به کارگردانی مهین جواهریان، “گرگ‌ و‌میش” به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده و حضور به کارگردانی علیرضا چیتایی شش جایزه این جشنواره را به خود اختصاص دادند.
براین اساس فیلم پویانمایی بارون میاد جرجر به عنوان فیلم برگزیده هیات داوران دانشجویی جشنواره، معرفی شد و جایزه بهترین موضوع فیلم و جایزه ویژه هیات داوران را به مبلغ ۱۰ میلیون ریال دریافت کرد.
همچنین فیلم گرگ و میش علاوه بر دریافت تندیس و جایزه نقدی اقتباس ادبی به مبلغ ۱۲ میلیون ریال، موفق شد تندیس و۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی به عنوان بهترین فیلم انیمیشن بخش استعداد‌های جوان جشنواره را به خود اختصاص داد.
دیپلم افتخار بهترین موسیقی فیلم نیز به کیوان هنرمند برای ساخت موسیقی فیلم حضور تعلق گرفت.
بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران عصر روز ۲۵ آبان با حضور معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار اندیشه حوزه هنری با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.
گفتنی است دو فیلم موفق کانون در این جشنواره پیش از این نیز در ششمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و فیلم کودک و نوجوان همدان موفق به دریافت جایزه شده بودند ضمن این که بارون میاد جرجر در جشنواره هایدا ژاپن نیز به عنوان بهترین فیلم معرفی شد.