سینمای ایران با دست پر از هندوستان برگشت

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

فیلم‌های ایرانی چهار جایزه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان «فیل طلایی» حیدرآباد هند را به خود اختصاص دادند.
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از میان فیلم‌های برگزیده ایرانی در این جشنواره فیلم “مرد جوان و خیاط حیله‌گر” به کارگردانی راشین خیریه از تولیدات کانون موفق به دریافت فیل نقره‌ای بهترین انیمیشن جشنواره شد.
همچنین فیلم سینمایی “نصف مال من، نصف مال تو” به کارگردانی وحید نیکخواه آزاد، پلاک طلایی فیلم برگزیده داوران کودک، فیلم سینمایی”کودک و فرشته” به کارگردانی مسعود نقاش‌زاده، فیل نقره‌ای بهترین فیلم‌نامه و فیلم کوتاه “دلم برای لایه ازن می‌سوزد” به کارگردانی پوریا عقیلی فیل نقره‌ای بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کردند.
از ایران علی وزیریان کارگردان فیلم‌های “باز باران”، “خدا نزدیک است” و “یک وجب از آسمان” داور بخش مسابقه بین الملل این جشنواره بود.
گفتنی است فیلم “مرد جوان و خیاط حیله‌گر” به کارگردانی راشین خیریه  پیش از این در ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم پویانمایی تهران در اسفند ۱۳۸۷ تندیس طلایی فیلم اول بخش مسابقه ایران و جایزه ویژه هیات داوران به همراه تندیس طلایی بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره و در سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد نیز دیپلم افتخار این رقابت هنری را به خود اختصاص داده بود.