انتشار پوستر ویژه کمیته کودک ونوجوان ستاد دهه فجر

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

پوستر ویژه کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با فضایی رنگارنگ و کودکانه به مناسبت سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب طراحی و منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، در این پوسترتصویری از نوجوانی امروزی ثبت شده که با در دست گرفتن یک مقوا، عکس‌هایی از وقایع انقلاب را بر روی آن چسبانیده است.
فضای پشت این نوجوان رنگین کمانی مواج را نشان می‌دهد که نشان از حرکت پرخروش مردم مسلمان ایران برای سرنگونی رژیم ستم شاهی است.
در عین حال این نوجوان با در دست گرفتن تصاویر انقلاب، نگاهی نیز به گذشته و تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب دارد.
این تصاویراز عکس تاریخی سخنرانی حضرت امام در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ آغاز می‌شود و پس از آن تصاویری از مبارزات مردم ایران، راهپیمایی‌هایی انقلاب، خارج کردن شهدا و مجروحان انقلاب از صحنه درگیری، سربازان رژیم ستم‌شاهی، ورود حضرت امام به میهن و در نهایت صحنه‌ای از راهپیمایی مردم در کنار برج آزادی به عنوان سمبل و نماد مبارزه مردم ایران بر علیه رژیم شاه، نقش بسته است.
این ترکیب از عکس‌ها به لحاظ تکنیکی تداعی کننده یک فتورمان است اگرچه به دلیل ارتباط عکس‌ها با یکدیگر، یک فتورمان کامل به حساب نمی‌آید.
طراحی این پوستر را واحد گرافیک کانون برعهده داشته و بر روی آن علاوه بر اشاره به سال اصلاح الگوی مصرف، نوشته شده است: “سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مبارک باد”
گفتنی است این پوستر طی ایام دهه فجر انقلاب اسلامی در تمامی مراکز کانون سراسر کشور، و مراکز آموزشی، مدارس و کانون‌های فرهنگی‌هنری و سازمان‌های عضو کمیته کودک ونوجوان نصب خواهد شد.