انتشار مقتل بلند عاشورایی در کانون تشنه لبان حمید گروگان رونمایی می‌شود

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

مقتل بلند عاشورایی حمید گروگان با عنوان “تشنه لبان” تازه‌ترین کتاب ‌است که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسمی ویژه رونمایی و به مخاطبان آثار مذهبی معرفی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی کانون، این مقتل در ۳۲۰ صفحه توسط حمید گروگان نویسنده سرشناس کتاب‌های کودک و نوجوان و با زبانی روان و یک دست نگاشته شده است.
نویسنده در این کتاب با رجوع به معتبرترین منابع تاریخ عاشورا، حوادث این روز بزرگ را با دقت و جز به جز روایت کرده، آن‌چنان که خواننده خود را در گرماگرم نبرد اصحاب سالار شهیدان با سپاه کفر می‌یابد و از مشاهده دلاوری‌های شهیدان کربلا به وجد آمده و بر مصیبت وارد شده به خاندان گرامی پیامبر اشک می‌ریزد.
تصویرگری و صفحه‌آرایی چشمگیر این کتاب منحصر به فرد به گونه‌ای است که نمونه‌ای زیبا و به یاد ماندنی از هنر گرافیک و تصویر سازی ایران به نمایش گذاشته شده است.
تصویرگری کتاب تشنه لبان را هاجر سلیمی‌نمین و طراحی گرافیک آن را کوروش پارسانژاد بر عهده داشته‌اند.
این کتاب در ۵ هزار نسخه و با قیمت ۸۰ هزار ریال برای گروه سنی مخاطبان عمومی(و) منتشر شده است.
گفتنی است مراسم رونمایی از کتاب تشنه لبان در آستانه ایام سوگواری نبی اکرم(ص) و امام رضا(ع) و همزمان با دهه‌فجر انقلاب اسلامی با حضور نویسنده کتاب و مسوولان کانون ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۰ بهمن در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.