“او همنشین فرشته‌ها بود” برنده جایزه کتاب سال شد

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

نام کتابِ “او همنشین فرشته‌ها بود” از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در میان برندگان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی کانون، برگزیدگان بیست و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران عصر روز ۱۹ بهمن در ۹ رشته اصلی در تالار وحدت معرفی شدند و جوایز خود را از دست رییس جمهوری اسلامی ایران دریافت کردند.

در بخش کودک و نوجوان و شاخه دین، کتابِ “او همنشین فرشته‌ها بود” تالیف سعید روح‌افزا از انتشارات کانون این جایزه را به خود اختصاص داد.

این کتاب از مجموعه کتاب اندیشه در سال ۱۳۸۷ برای مخاطبان گروه سنی ه (دبیرستان) در ۵هزار نسخه توسط انتشارات کانون منتشر شد.

در معرفی این کتاب آمده است: “در میدان زندگی می‌دویم تا زودتر برسیم، در حالی که گاهی نمی‌دانیم در چه راهی گام گذاشته و به سوی کدام مقصد می‌رویم. کتاب حاضر از سری «کتاب اندیشه» در موضوع خداشناسی تلاشی است هم برای ایجاد انگیزه‌ی تفکر در جهت خودشناسی و هم خداشناسی، و نیز توضیح چگونگی حرکت شایسته انسان به سوی خدا.” “کتاب اندیشه” بهانه‌ای است برای فکر کردن و فهمیدن؛ برای “راه” و شناختن “مقصد”. این مجموعه مباحث دینی را به زبانی ساده و روان بیان می‌کند تا زمینه‌ای برای عمیق‌تر شدن بینش نوجوانان فراهم شود.”

بر اساس این گزارش بخش کودک و نوجوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران جوایز خود را علاوه بر این کتاب، در شاخه ادبیات داستانی به کتاب‌ گرگ‌ها از برف نمی‌ترسند تألیف محمدرضا بایرامی از انتشارات قدیانی، کتاب‌های بنفشه، در شاخه علوم انسانی به کتاب فرهنگ‌نامه نام‌آوران تالیف جمعی از نویسندگان از انتشارات طلایی تهران و در شاخه علوم و فنون به کتاب مفاهیم پایه در علوم تجربی تألیف ج بال و دیگران؛ ترجمه گروهی از مترجمان از موسسه فرهنگی فاطمی اهدا کرد.

طراحی جلد و صفحه‌آرایی کتابِ ۸۴ صفحه‌ای “او همنشین فرشته‌ها بود” را منیژه ونکی بر عهده داشته است.