اعترافات غلامان برنده جایزه کتاب سال شهید غنی‌پور شد

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

کتاب “اعترافات غلامان” نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی به عنوان کتاب سال بخش زندگی‌نامه‌های داستانی نوجوان نهمین دوره انتخاب کتاب سال شهید غنی‌پور برگزیده شد.
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این کتاب روایت‌گر داستان دوران ولایت‌ عهدی امام رضا(ع) از زبان غلامانی است که آن‌چه ‌را در آن سه سال بر آن‌ها گذشته است مرور و برای خود بازگو می‌کنند.
در خلاصه این کتاب از زبان روایت‌گران آمده است: می‌خواهیم دریابیم دستمان به خون پسر رسول خدا آلوده است یا خیر و دریابیم شقی هستیم یا آمرزیده. هر کدام از ما آن‌چه را دیده به دیگران باز می‌گوید. شما هم بشنوید و بر ما قضاوت کنید. گروه داوری بخش داستان نوجوان این جایزه پس از بررسی ۴۰ عنوان اثر، در این شاخه با موضوع آزاد، رتبه اول را به کتاب “من و رضا و آیدین” نوشته هاشم حسینی اختصاص داد و کتاب‌های “گرگ‌ها از برف نمی‌ترسند” نوشته محمدرضا بایرامی و “طبقه هفتم غربی” نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.
کتاب اعترافات غلامان از انتشارات کانون نیز در همین بخش به عنوان کتاب سال زندگی‌نامه‌های داستانی نوجوان انتخاب شده است.
این کتاب پیشتر در مهر امسال نیز جایزه بخش آیینی نوجوان دوازدهمین جشنواره کتاب سلام را به دست آورده بود.
اعترافات غلامان نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی در سال ۱۳۸۷ توسط کانون با طراحی جلد علیرضا گلدوزیان و صفحه‌آرایی مهشید مهاجر در ۱۵هزار نسخه به بازار کتاب نوجوان ایران عرضه شد.
جشنواره‌ ادبی شهید حبیب غنی‌پوربه یاد این شهید و گرامی‌داشت او، با نام این شهید هر سال ۱۰ اسفند، هم‌زمان با سالروز شهادت وی در مسجد جوادالائمه(ع) تهران برگزار می‌شود.