کلاغ سپید کتابخانه مونیخ ۴ برگزیده ایرانی داشت

• ۱۳۸۹ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چهار کتاب ایرانی امسال نیز در شمار آثار برگزیده کتابخانه مشهور مونیخ در آلمان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مجموعه کلاغ سپید (white Ravens) همه ساله توسط کتابخانه بین‌المللی مونیخ منتشر می‌شود و در آن ۲۵۰ عنوان از بهترین کتاب‌های منتشر شده جهان معرفی می‌شود.
امسال از ایران کتاب “تنبل پهلوان” به نویسندگی محمدرضا شمس با تصویرگری محمود مختاری از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، “دلم برای تو تنگ است” سروده آتوسا صالحی با تصویرگری هدی حدادی، “کلاغ‌ها آنفولانزای مرغی نمی‌گیرند” نوشته فریدون عموزاده‌خلیلی با تصویرگری ندا عظیمی از انتشارات افق و “کفش‌های آهنی” نوشته‌ فریده خلعت‌بری، با تصویرگری فرشید شفیعی از انتشارات شباویز در این فهرست قرار گرفته است.
این کتاب‌ها توسط متخصصان ادبیات کودک و نوجوان و به دلیل بهره گرفتن خالقان آن‌‌ها از شیوه‌های نوآورانه در متن و تصویر انتخاب می‌شوند و مشخصات و خلاصه‌ای از این کتاب‌ها نیز در این مجموعه ارایه می‌شود.
کتابخانه بین‌المللی مونیخ ویژه نوجوانان در سال ۲۰۱۰ میلادی کتاب‌های منتخب ۴۰ کشور جهان را به عنوان کتاب‌های برگزیده خود در مجموعه کلاغ سپید معرفی کرده است.
این کتابخانه با بیش از پنجاه سال سابقه فعالیت و نیز بیش از ششصدهزار عنوان کتاب به عنوان بزرگترین کتابخانه تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در سراسر جهان، شهرت دیرینه‌ای دارد.
کتاب‌های ایرانی نیز همه ساله در میان آثار منتخب این کتابخانه بین‌المللی قرار می‌گیرد که بهترین آن در سال‌های اخیر به سال ۲۰۰۷ بر‌می‌گردد که در آن سال، نام ۶ کتاب ایرانی در مجموعه کلاغ سپید به ثبت رسید.