انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای دومین سال پیاپی به عنوان ناشر برگزیده نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شناخته شد.

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

به گزارش روابط عمومی کانون، بر اساس رأی هیأت داوران ناشران برگزیده کشور در سال ۸۷ ، انتشارات کانون به همراه انتشارات مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان در بخش ناشران دولتی کودک و نوجوان به عنوان ناشر برگزیده معرفی شدند و جوایز آن، هم‌زمان با روز پایانی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی اهدا شد.
سال گذشته نیز انتشارات کانون همین عنوان را در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به خود اختصاص داده بود.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی سال گذشته علاوه بر موفقیت در این نمایشگاه، جوایز و موفقیت‌های متعددی را در حوزه نشر کتاب کودک از مسابقه‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی در ایران و خارج از کشور به دست آورد.
به دست آوردن جایزه کتاب فصل در دو فصل پیاپی، دریافت جایزه افق‌های تازه نمایشگاه بین‌المللی بولونیا، معرفی کتاب‌های کانون به عنوان کتاب‌های برگزیده کتابخانه مونیخ و موفقیت در نمایشگاه‌ها و مسابقه‌های معتبر تصویرگری در سطح جهان از آن جمله است.
بر اساس این گزارش، کانون در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز نزدیک به هزار عنوان کتاب و دویست عنوان سرگرمی ارایه کرده بود که با استقبال گسترده بازدید کنندگان روبرو شد.
این در حالی است که به گفته مهدی باقری معاون تولید کانون، فضای ۱۶۵ متری اختصاص داده شده به کانون، پاسخ‌گوی مراجعات بازدید کنندگان نبود و متأسفانه این فضا نسبت به سال گذشته کاهش یافته بود.
وی گفت: برای پاسخ‌گویی به حجم بازدید کنندگان و با توجه به اعتبار و جایگاه بالای کانون در حوزه نشر کتاب‌های کودک و نوجوان، حداقل به ۴۰۰ متر فضا نیاز داشتیم.
به گفته وی غرفه کانون علاوه بر استقبال عمومی، مورد بازدید سه وزیر کابینه جمهوری اسلامی نیز قرار گرفت.
وی توضیح داد که در روزهای برگزاری نمایشگاه، علیرضا علی‌احمدی وزیر آموزش و پرورش، پرویز فتاح وزیر نیرو و صادق محصولی وزیر کشور به صورت اختصاصی از غرفه کانون بازدید کردند و در جریان تازه‌ترین تولیدات کانون قرار گرفتند.