توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای مرکز سرگرمی های سازنده کانون فعال عرصه تولید بازی های رایانه ای شناخته شد

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

از مرکز سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان به عنوان یکی از مراکز فعال تولید وطراحی بازیهای رایانه ای در کشور تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی کانون، بنیاد ملی بازی های رایانه ای در مراسم گشایش بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم کودک ونوجوان در همدان از این مرکز کانون و مدیر آن، با اهدای جوایزی به عنوان یکی از فعالان عرصه تولید بازی های رایانه ای قدردانی کرد.
این بنیاد در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم کودک ونوجوان در همدان، فرصت برپایی جشنواره را مغتنم شمرده است تا با برگزاری نمایش گاه تخصصی بازی های رایانه ای با عنوان بازی های سرزمین من، ضمن معرفی فعالیت های خود به خانواده ها، آن ها را با ابعاد جدید این رسانه آشنا سازد و برای رفع نگرانی پدر و مادرها و حساسیت های آنان در این زمینه بکوشد.
در این نمایشگاه، مرکز سرگرمی های سازنده کانون با برپایی غرفه ای در کنار دیگر تولید کنندگان بازی های رایانه ای، حضوری فعال از خود به نمایش گذاشته است.
بازدید کنندگان نمایشگاه در غرفه کانون با ۳ بازی رایانه ای داستان جزیره، داستان دوستان و پویا و خپل آشنا می شوند.
در همین حال امکان بازی با این نرم افزارها توسط کودکان ونوجوانان در بخش بازی های نمونه(گیم نت) نمایشگاه فراهم شده است.
داستان جزیره سال گذشته به عنوان بهترین بازی رایانه ای جشنواره رسانه های دیجیتال ایران معرفی شد.
بر اساس این گزارش بنیاد ملی بازی های رایانه ای یکی از موسسات وابسته به معاونت امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را با هدف حمایت از تولیدات حرفه ای و آثار ارزشمند و فاخر ایرانی و فراهم آوردن زمینه های بروز استعداد ها و تجربه های جدید در این عرصه آغاز کرده است.
برگزار کنندگان نمایشگاه تخصصی بازی های رایانه ای – که از روز ۱۱ مرداد در محل نمایش گاه های بین المللی همدان آغاز شده است و تا ۱۴ مرداد ادامه می یابد – بر این نکته نیزتاکید کرده اند که سینما و بازی های رایانه ای هر دو از یک خانواده اند و باید از تمامی ظرفیت های سینمای ملی ایران در تولید آثار ارزشمند استفاده کرد تا ذوق و هنر هنرمندان سرزمین ایران در به تصویر کشیدن افکار و سلایق فرهنگ ایرانی بتواند زمینه ساز پرورش پهلوانان و پهلوان پروری در بازی های ملی ایرانی باشد.
گفتنی است در این نمایشگاه علاوه بر مرکز سرگرمی های کانون، از پویا دادگر، محمدرضا مجد رضایی و برقعی به عنوان دیگر فعالان عرصه تولید بازی های رایانه ای قدردانی شد.
منبع: سایت کانون