در جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان پروانه زرین و دیپلم افتخار به گرگ و میش رسید

• ۱۳۸۸ • تازه های تولید
فرستادن این نوشتار با نامه فرستادن این نوشتار با نامه چاپ این مطلب چاپ این مطلب

فیلم پویانمایی “گرگ و میش” به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده بهترین اثر پویانمایی بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان شناخته شد.
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان روز ۱۵ مرداد با معرفی برگزیدگان خود در همدان خاتمه یافت.
براساس رأی داوران این جشنواره فیلم گرگ و میش به تهیه کنندگی کانون علاوه بر معرفی به عنوان بهترین فیلم پویانمایی بخش بین‌الملل و دریافت پروانه زرین و دیپلم افتخار این بخش، در بخش مسابقه پویانمایی ایران نیز موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.
کانون در این جشنواره با فیلم‌های سینمایی “کلانتری غیرانتفاعی” به کارگردانی یدالله صمدی و “مسیر عشق” به کارگردانی بیژن شک‌ریز، فیلم نیمه بلند “ماه بانو” به کارگردانی لیلا میرهادی و فیلم‌های پویانمایی “مرد جوان و خیاط حیله‌گر” به کارگردانی راشین خیریه، “صندلی‌ها” به کارگردانی فطیما یثربی، “گرگ و میش” به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده و “قصه‌های یه خطی ۲” به کارگردانی بهزاد فراهت حضور داشت.
گرگ و میش داستان گوسفندی است که گرگی قصد دریدن او را دارد. گوسفند در انتظار رهایی است اما قهرمان داستان که به ظاهر یک دکتر است او را از دست گرگ می‌رهاند و به مداوای‌اش که دچار صدمات و مشکلات روحی شده، می‌پردازد.
فیلم‌نامه گرگ و میش را بر اساس شعری از سعدی، محمدعلی سلیمان زاده، ارژنگ نورونی و رضا حیدرنژاد نوشته‌اند و طراحی پویانمایی آن را خود کارگردان و موسیقی و تدوین آن را محمود محقق و سعید پوراسماعیلی بر عهده داشته‌اند.
این فیلم با مدت ۲۰ دقیقه توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه شده است.
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان طی روزهای ۱۱ تا ۱۵ مرداد در همدان برگزار شد.